Deepcut Smartstep

REVOLÚCIA STUPŇOVITÝCH VRTÁKOV - DEEPCUT SMARTSTEP HSS

Už na prvý pohľad je jasné, že ide o úplne iné vrtáky ako bežne nájdete v ponuke iných výrobcov. Čo znamená inovatívny dizajn vrtákov Deepcut v praxi? Ako tieto „stromčekové“ vrtáky vlastne fungujú a čím sú také výnimočné? Ako s nimi správne manipulovať a kedy ich použiť?

Najzásadnejšia výhoda vrtákov Deepcut je skrytá práve v unikátnom predĺženom dizajne. Ten umožňuje vŕtať aj do hrubších materiálov, dokonca až do hrúbky 10mm. Pre porovnanie, klasické stupňové vrtáky zvládajú hrúbky materiálov len do 4mm. To je naozaj zásadný posun, čo sa týka možností využitia.

Hrot vrtáku s geometriou SMARTSTEP zabezpečí dokonalé vycentrovanie. Pre použitie Deepcut teda nepotrebujete predvŕtanie, ani jamkár. Otvor vyvŕtate oveľa rýchlejšie, pričom špičková TiAlN povrchová úprava s tvrdosťou až 3000HV zabezpečí odolnosť voči teplote až do 1050°C.

Vychytávkou je aj ,stopka s 3-mi vyfrézovanými plochami pre bezpečné upnutie bez prekĺzania. Zaisťuje optimálny prenos sily a chráni skľučovadlo pred poškodením. Na prácu s Deepcutom môžete použiť bežnú AKU vŕtačku so skľučovadlom do ø13mm.

Vrtáky Deepcut využijete na vŕtanie v ťažko prístupných miestach blízko rohov v L, H, I profiloch. Presne tam, kam sa nedostanete s jadrovou vŕtačkou.

Vrtáky Deepcut
Vrtáky Deepcut 2
Vrtáky Deepcut 3

V neposlednom rade, výhodou stupňovitých vrtákov je, že ak napríklad často vŕtate otvory pod závity M4 až M12, namiesto šiestich vrtákov vám teda bude stačiť jeden. S Deepcut vrtákmi viete celkovo vŕtať otvory v priemeroch od 3,3 mm a až do 20mm.

Deepcut sada

TIP pri vŕtaní s Deepcut vrtákmi

• Nutné dostatočné chladenie/mazanie.

• Zaistite rovnomerný posuv.

• Dodržujte správne otáčky a posuv.

• Počas vŕtania netlačte – stupňovitý vrták bude automaticky vťahovaný do plechu.

• Počas vŕtania venujte pozornosť celkovej dĺžke stupňovitého vrtáka

V prípade vrtákov platí pravidlo: lepšie raz vyskúšať ako stokrát o nich počuť. Sme presvedčení, že to pri jednom vyskúšaní nezostane. Zakúpiť si ich viete jednotlivo alebo v praktickej sade.