Vitajte na Würth Slovensko Predaj len pre podnikateľov  
Koniec padajúcim skrutkám. Zoznámte sa s RW náhonom!

Würth vyrástol na skrutkách a dodnes patrí k špičke, čo sa týka výroby, širokého výberu a dodávania spojovacieho materiálu. So skrutkami ASSY®4 sme však v oblasti spojovacieho materiálu dosiahli historicky najlepší výkon. Stačilo načúvať zákazníkom.Vývojári vo Würth si dali za ciel zistiť, či a kde naši zákazníci vidia ešte priestor na vylepšenie skrutiek do dreva ASSY®3. Výsledkom je najnovšia generácia skrutiek ASSY®4. Posúďte sami!

Požiadavka od zákazníka č. 1:

Skrutka by mala držať na bite ako prilepená

Určite to dobre poznáte, skrutka vám z bitu vypadáva a vy trávite čas jej hľadaním po zemi. Predstavte si, že nepotrebujete žiadny magnetický držiak bitov a na nasadenie skrutky vám stačí jedna ruka, pretože skrutky jednoducho sedia, kde majú, dokonca aj vo zvislej polohe. Neveríte? Pozrite si video, kde sme skrutku nasadili na hrot, zámerne bez držiaka bitov.

Kúzlo spočíva v novom, inovatívnom RW náhone s premyslenou geometriou. Skrutky ASSY®4 spolu s bitmi s RW náhonom tvoria priam neoddeliteľnú dvojicu, ktorá do seba zapadá ako kocky lega.

ASSY 4 RW náhon

S novou geometriou sa zväčšila kontaktná plocha bitu so skrutkou, čo zabezpečuje vyšší prenos sily pre ešte jednoduchšiu a rýchlejšiu prácu. Skrutka v bite sedí tak natesno, že nedochádza ku vzájomnému odieraniu. Takto sa šetrí skrutka, ale hlavne samotný bit, ktorý dosahuje oveľa vyššiu životnosť.

Na celý sortiment ASSY skrutiek vám po novom stačia štyri bity s RW náhonom, ktoré vám vydržia roky. Pokiaľ používate ASSY skrutky so starším typom náhonu AW, nemusíte sa obávať, oba systémy sú plne kompatibilné.

assy skrutky typy

A ako hodnotia zákazníci tento výsledok?

"Bit drží veľmi bezpečne menšie skrutky a tie idú ľahšie a rýchlejšie zaskrutkovať. Bez problémov je teda možné skrutkovanie jednou rukou. Jasné zlepšenie oproti doterajšiemu náhonu!"

Dodáme, že bity udržia aj väčšie skrutky, dokonca aj vo zvislej polohe.

Požiadavka zákazníka č. 2:

Skrutku by malo byť možné ešte čistejšie zapúšťať do drevotrieskových dosiek s povrchovou úpravou

Ideálne riešenie pre výrobu nábytku, drevené fasády, výrobu okien a mnoho ďalších riešení. Skvelý výsledok pri zapúšťaní skrutiek do drevotriesky sme dosiahli zvýšením počtu frézovacích tašiek pri skrutkách do D 4,5mm a to z pôvodných 6 na 9 frézovacích tašiek.

Väčší počet frézovacích tašiek zabezpečuje precízne zapustenie do dreva s povrchovou úpravou. Vďaka kapsovito tvarovaným frézovacím prvkom vzniká opticky veľmi príťažlivý výsledok. Týka sa to nie len drevotrieskových dosiek, ale aj masívneho dreva s povrchovou úpravou. Samozrejmosťou je súčasne optimalizované stiahnutie.

frézovacie tašky ASSY4 styčné plochy ASSY 4

A ako hodnotia zákazníci tento výsledok?

"Pri montážach kuchýň je presné zapustenie hlavy skrutky alfou a omegou. Zapúšťal som v rámci testov novej skrutky ASSY®4 do dosky s povrchovou úpravou a nikde nič neprečnievalo. Presne tak si to predstavujem. Pekná práca!"

Viac informácií a parametrov, ktoré by vás mohli zaujímať, nájdete po kliknutí na tlačidlo