BIOMATIC

Čistenie dielov na najvyššej úrovni

Pri nasadení jedného z prvých kusov BIOMATIC u zákazníka sme dostali takmer okamžitú spätnú väzbu: „Umýva to lepšie ako ten stôl čo mám v dielni. A tam to čistím viac ako hodinu a teraz som túto súčiastku očistil za pár minút.“

 

Umývacie stoly BIOMATIC dnes využívajú také firmy ako Airbus, NASA, Rolls Royce, Continental či Nestlé a vy ich môžete tiež vo vaše dielni, servise či výrobe.

BIOMATIC sa používajú napríklad na čistenie a odmasťovanie mechanických častí osobných vozidiel, ťažkých nákladných vozidiel, autobusov, poľnohospodárskych strojov, záhradných strojov, údržby, priemyslu, letectva, motocyklov, atď.

Majstri využívajú BIOMATIC napríklad na čistenie súčiastok, ako sú ložiská, hriadele, ozubené kolesá, čerpadlá atď. My sme odskúšali aj očistenie celého motora. Keďže u nás veľmi radi skúšame všetko, čo predávame, aj interne, vzniklo niekoľko „pred/po“ fotografií. (Môžete si ich posúvať dopredu/dozadu so šípkami na bokoch obrázkov).

Ložiská pred po čistení pred po čistení kryt pred po čistení reťaz pred po čistení pred po čistení 2

Nízka hmotnosť, vysoká nosnosť aj odolnosť

Stoly BIOMATIC sa vyrábajú v dvoch vyhotovenia, v závislosti od individuálnych potrieb. Mobilná verzia a stacionárna verzia s nosnosťou až do 150 kg a potom je tu ešte stacionárny BIOMATIC XL s nosnosťou až do 200 kg.

BIOMATIC Mobilný BIOMATIC XL stacionárny

Konštrukcia je ľahká, no zároveň veľmi pevná. Zdvojené steny sú vyrobené z pevného tvrdeného plastu. Odolnosť materiálu naši tréneri veľmi radi u zákazníkov demonštrujú údermi kladivom o konštrukciu. Za viac ako rok sme dodnes nezaznamenali žiadne výrazné poškodenia stolov, ani pri každodennom používaní.

Stoly sú dizajnované na umývanie aj veľkých a ťažkých komponentov ako sú motory, prevodovky a súčiastky do veľkých, obrábacích či nákladných vozidiel. So stolmi BIOMATIC sa naozaj nemusíte maznať a môžete sa naplno venovať dôležitej práci.

Mobilná verzia stolov má skvelú výhodu v možnosti presúvania. Takto nemusíte ťažké komponenty presúvať k stolu, ale môžete to spraviť naopak, stôl si presuniete ľahko tam, kde potrebujete. Manipulácia s BIOMATIC je maximálne pohodlná. Navyše, presunom stola neriskujete poškodenie súčiastky pádom či oderom pri jej presune.

Bezpečnosť a ekológia

BIOMATIC je taký bezpečný, že sa využíva aj v potravinárskom priemysle. V kvapaline, ktorá zariadením preteká, si môžete bez obáv namáčať ruky. Napriek tomu oplýva priam neuveriteľnou čistiacou silou.

Celý systém funguje vďaka inovatívnej technológii biodegradácie. Umývacie stoly obsahujú filtračné vložky, v ktorých sa nachádzajú mikroorganizmy. Tie účinne rozkladajú oleje, tuky a uhľovodíky na oxid uhličitý a vodu, dve absolútne nezávadné zložky, kým zvyšok nečistôt zostáva vo filtri.

Chemická reakcia BIOMATIC

Zaujímavý fakt: Tieto isté mikroorganizmy boli použité na čistenie ropnej škvrny pri havárii tankera Exxon Valdez na Aljaške v roku 1989. Olejová škvrna so 100 000 tonami ropy bola taká veľká, že bola viditeľná aj z vesmíru.

Do stolov sa tiež pridáva čistiaca kvapalina na báze vody a tenzidov, ktorá je nehorľavá, zdravotne nezávadná, nekorozívna a bez obsahu rozpúšťadiel, fosfátov a biocídov. Vďaka antikoróznym aditívam je maximálne bezpečná aj voči kovovým komponentom.

Letecké spoločnosti Airbus, Boeing a McDonell Douglas potvrdili, že Čistiaca kvapalina pre BIOMATIC spĺňa najprísnejšie podmienky proti korózii dielov pri umývaní. Tieto spoločnosti BIOMATIC používajú vo svojich prevádzkach.

V umývacom stole si dokonca viete príjemne zohriať ruky. Na využitie maximálneho potenciálu mikroorganizmov a na ich prežitie sa voda v zariadení zohrieva na max. príjemných 40 °C, čo určite oceníte pri práci v chladnejšom prostredí.

Upozornenie: napriek absolútnej bezpečnosti samotnej kvapaliny odporúčame používať pri čistení ochranné rukavice. Samotné nečistoty, ktoré umývate, môžu byť zdravotne závadné a spôsobovať kožné reakcie.

Minimálna údržba, žiadne náklady na likvidáciu

Údržba stolov BIOMATIC je minimálna. Jediné, čo so stolmi BIOMATIC robíte, je, že raz za 4-6 týždňov vymeníte filter s mikroorganizmami pre udržanie čistiacej sily. Čistiaca kvapalina sa nevymieňa, iba priebežne dolieva. Na nutnosť doliať kvapalinu vás upozorní rozsvietenie červenej LED kontrolky na zariadení. Po tomto upozornení nalejte celú 20L bandasku Čistiacej kvapaliny Würth rovno do vane zariadenia BIOMATIC.

enzýmový booster

Pri naozaj intenzívnom využívaní stolov, napríklad pri viacsmennej a nepretržitej prevádzke, sa môže stať, že pocítite z kvapaliny zápach aj skôr ako po 4-6 týždňovej lehote. Zápach značí, že mikroorganizmy v zariadení nestíhajú spracúvať nečistoty. Vtedy odporúčame do zariadenia priliať tzv. Enzýmový zosilňovač, ktorý podporí rast kolónie mikroorganizov, čím podporí čistiaci proces. Kvapalina sa dostatočným množstvom mikroorganizmov opäť prečistí a zápach zmizne.

Čo sa týka likvidácie, likvidovať treba len filtračnú vložku s mikroorganizmami. Po vyžmýkaní sa filter vyhadzuje napr. do suda s olejovými handrami, pucvolou, atď.

Na čo ešte treba myslieť

Keďže mikroorganizmy sú živé bytosti, potrebujú pre svoj život vytvoriť podmienky. BIOMATIC musí byť nepretržite zapojený v elektrickej sieti, pretože zabudovaný termostat udržiava konštantnú teplotu kvapaliny na 40 °C, potrebnú pre prežitie mikroorganizmov.

BIOMATIC prierez systémom

Ak viete, že odchádzate na dlhší čas, BIOMATIC môžete samozrejme odpojiť zo siete. Po prestávke je však nutné systém opäť zapojiť, aby sa zohrial, a pridať čerstvé baktérie buď výmenou filtra s mikroorganizmami, alebo doliatím boostera. Pri nepretržitom zapojení do siete BIOMATIC nespotrebúva veľa energie. Zariadenie sa zapína iba v prípade poklesu teploty.

Kúpou stola BIOMATIC vám na palete prídu okrem samotného zariadenia aj 3ks 20L bandasiek Čistiacej kvapaliny a 1ks Filtra FL-3 s mikroorganizmami, aby ste stôl mohli ešte v ten deň začať používať.

Postup na rozbehnutie systému je jednoduchý. Vylejte všetky tri bandasky do vane BIOMATICU, nadvihnite horný kryt umývadlovej vane a umiestnite filter s mikroorganizmami na dierovaný plastový komponent, umiestnený pod týmto krytom. Zapojte zariadenie do elektrickej siete. Po zohriatí kvapaliny (cca 2 hodiny) môžete stôl začať používať.