GRASS Sensomatic

sensomatic

Zatiaľ sa len málo kuchýň na Slovensku môže popýšiť bezúchytkovým systémom, tzv. hand-free dizajnom a elektronickým systémom otvárania. Nečudo, nejde o lacné zariadenia. Dopyt je však stále vyšší a komfort, ktorý poskytuje systém, umožňujúci otvoriť a zatvoriť skrinky a zásuvky ľahučkým dotykom, je veľkým lákadlom.

 

Čo dokáže systém Sensomatic?

  • Automatické samootváranie zásuvky jemným zatlačením alebo slabým potiahnutím (vhodné pre nábytky s úchytkami i bez) + automatické samozatváranie zásuvky jemným zatlačením.
  • Systém sám rozoznáva prekážky po celej trase v oboch smeroch a v prípade potreby zabrzdí.
  • Nakoľko zásuvkové systémy spolu navzájom komunikujú, je systém sám schopný zabrániť prípadnej vzájomnej kolízii zásuviek napr. v rohoch.
  • Rovnomerná rýchlosť otvárania i zatvárania nezávisle na hmotnosti zásuvky.
  • Tlmenie dorazov pri otváraní i zatváraní pre jemné zabrzdenie i dosadnutie zásuvky.

Sensomatic vytvorí v kuchyni takmer ideálne podmienky:

elektromechanický systém otvárania bez úchýtiek prinesie do interiéru čisté línie a jednoduchú eleganciu dizajnu. Ale nielen to. Sensomatic robí z každého pohybu priam zážitok zmyslového vnímania. Výsledkom je funkčná presnosť, nečakaným momentom však bude emocionalita práce v kuchyni. Zariadenie podporuje charakter osobnosti a nábytok sa stáva vďaka Sensomaticu prvkom sebarealizácie a sebavyjadrenia. Nuž, nechajte sa zlákať!