Vrták Smart Step HSCo

Rýchly, presný a ešte výkonnejší

Vždy je čo zlepšovať, a preto sme rozšírili radu vrtákov SMART STEP o teraz ešte výkonnejšieho člena! Jeho sila sa skrýva v malom, ale podstatnom detaile.

 

Predstavujeme vám ďalšiu novinku do Smart Step „family“, a to špirálové vrtáky SMART STEP HSCo. Tento typ si zachoval všetky výhody predošlých modelov SMART STEP. Vďaka inovatívnemu samocentrovaciemu hrotu sú výrazne rýchlejšie ako vrtáky s klasickým hrotom, navyše pri použití menšej sily.

Zásadným rozdielom pri týchto vrtákoch je ich materiálové zloženie, a to rýchlorezná nástrojová oceľ HSCo, legovaná viac ako piatimi percentami kobaltu. To umožňuje vŕtať napríklad do nehrdzavejúcej ocele (typy antikor V2A, V4A), žiaruvzdorných ocelí, titánu, atď. Jednoducho do materiálov s pevnosťou až do 1200 MPa. Pre porovnanie, väčšina nášho antikorového spojovacieho materiálu má pevnosť 700 MPa.

vrtak smartstep

Fialový prúžok označuje jeho univerzálne použitie, čiže nielen v antikore, ale i v konštrukčných oceliach, titáne, hliníku, plaste, v mäkkom i tvrdom dreve. Vrtáky sme podrobili skúške do antikoru a takto to dopadlo:

Vrtáky je možné objednať jednotlivo, ale aj v praktickej 19-dielnej sade pod obj.č. 0626 940 019 alebo 25-dielnu sadu s ešte praktickejším inovovaným puzdrom, pod obj.č. 0626 940 025.