TEN, KTO SPLNÍ VAŠE SNY

TEN, KTO SPLNÍ VAšE SNY

V talianskej skupine Ferretti Group sa s podporou firmy Würth realizujú sny zákazníkov o plavbe na lodi - navštívili sme výrobcu luxusných jácht.

Francesco Gagliardi a Roberto Rapposelli majú k svojmu nostalgicky pôsobiacemu hnedému bicyklu blízky vzťah. Obaja spolupracovníci firmy Würth sú zamestnaní v areáli výrobcu jácht Ferretti v talianskom meste Forli a patria prakticky k tímu pracovníkov lodenice.

Bicykel wurth produkty wurth produkty

Svoj bicykel označený logom Würth používajú obidvaja pracovníci logistiky pre kuriérske účely: Ak v jednom z mnohých regálov ORSY® alebo v jednom z ORSY®matov (automatizovaných výdajných automatov na C-diely) dochádza materiál, dostanú obidvaja výzvu, vyhupnú na bicykel a pomocou skeneru vytvoria dodatočnú objednávku. Objednávka sa odošle z interného obchodu Würth spoločnosti Ferretti, kde sa skladujú tisíce rôznych produktov, ktoré spoločnosť Ferretti potrebuje pre svoje každodenné činnosti pri stavbe jácht: skrutky, matice, nástroje, ochranné pracovné pomôcky, prostriedky na ošetrovanie a brúsenie, silikóny a lepidlá. Jachta sa skladá z mnohých rôznych častí, od elektrických až po sanitárne zariadenia, od klimatizačných jednotiek a motorov po širokú škálu luxusných interiérov. Väčšina z nich je pripevnená, utesnená a dokončená vďaka Würth produktom. A čo ak práve chýba niečo akútne potrebné? Roberto alebo Francesco to čo najrýchlejšie dovezú na bicykli – aj s priateľským úsmevom.

STAVBA JÁCHT JE PERFEKTNOU KOMBINÁCIOU DIZAJNU A TECHNOLÓGIE

„Stavba jácht spája dva dôležité aspekty“, hovorí Michelangelo Casadei, ktorý je ako technický riaditeľ vo Ferretti Group zodpovedný za inžinierske práce. „Po prvé, je to dizajn, štýl, teda emocionálna stránka a po druhé, je to funkčne-technologická časť, výkon, výkonnosť.“ Podľa Casadeia je skutočným umením inžiniera nájdenie rovnováhy medzi výkonom, hmotnosťou, priestorom, komfortom a bezpečnosťou, inými slovami „vytvorenie vily na mori, ktorá je schopná sa na ňom plaviť“. Viac ako 20 vysokošpecializovaných spolupracovníkov jeho oddelenia pracuje pomocou softvérových programov na nájdení presne takejto rovnováhy, a tým sa môžu pochváliť neprekonateľnými skúsenosťami na svetovej úrovni. Pri tradičnom spôsobe stavby sa najskôr zhotoví obrovská forma z dreva, z ktorej sa potom pomocou sklolaminátu vytvára trup. Pri menších jachtách môže byť tvar frézovaný strojom.

Ferretti jachta

WÜRTH JE DOKONALÝM PARTNEROM PRE OPTIMALIZÁCIU PROCESOV

Casadei, inžinier so zmyslom pre detail, si na Würthe okrem vysokej kvality produktov a servisu cení predovšetkým výraznú orientáciu na zákazníka. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Würth sa spoločnosti Ferretti podarilo dosiahnuť revolúciu v procese budovania jácht. Skutočnosť, že vysoko sofistikované logistické systémy firmy Würth dopĺňa aj kuriérsky bicykel, hodnotí Casadei ako kreatívnu časť optimalizácie procesov. K obom spolupracovníkom firmy Würth, Francesovi a Robertovi, má srdečný vzťah. Koniec koncov, aj so všetkou dokonalosťou, o ktorú sa spoločnosť Ferretti snaží, je dôležité nezabúdať na to podstatné – ľudský rozmer.