refillomat

Šetrite prírodu, priestor aj peňaženku s REFILLO®matom

Podnikať ekologicky často môže znamenať zvýšené finančné nároky na výrobu, investície do nových technológií, preškolenie personálu a mnoho ďalších, pre mnohých skôr demotivujúcich činiteľov. V prípade REFILLO®matu to však neplatí.

 

V skratke je REFILLO®mat systém na opakované napĺňanie sprejových dóz s chemickými produktami a stlačeným vzduchom. Hoci môže na prvý pohľad pôsobiť zložito, pracuje sa s ním naozaj ľahko a obsluhu zvládne každý, s minimálnym časom na zaškolenie.

reffilo1

 

Ako to celé funguje

Pri nasunutí prázdnej sprejovej dózy na ventil sa automaticky v jednom kroku naplní dóza chemikáliou a stlačeným vzduchom. Nemusíte nič sledovať či kontrolovať. Pri poklese tlaku počas striekania si môžete dotlakovať len stlačený vzduch druhým ventilom na REFILLO®mate vpravo. Takto viete minúť celý obsah dózy. Až následne prázdnu dózu si viete opätovne naplniť chemikáliou.

 

Získajte priestor

Asi prvý rozdiel, ktorý si všimnete hneď po inštalácii REFILLO®matu, bude v priestore, ktorý ste dovtedy využívali na skladovanie dóz s chemickými produktami. Namiesto kopy kartónových krabíc plných sprejov vám postačí jeden úzky regál s policou vyhradenou na fľaše a pár policami na plniace stanice a 20 litrové bandasky, alebo 60 litrové sudy s potrebnými náplňami.

 

Odľahčite svoj rozpočet

Významný rozdiel začne cítiť aj vaša peňaženka. S REFILLO®matom viete ušetriť až 40 % nákladov vďaka odoberaniu chemických produktov vo väčších, ekonomickejších baleniach, kde cena za liter vychádza podstatne lepšie. Navyše viete výrazne znížiť poplatky za odpad a takmer eliminovať náklady na recykláciu.

Pre porovnanie, pri spotrebe cca 60 litrov chémie za rok s REFILLO®matom ušetríte na nákladoch takmer 300 eur ročne. Systém REFILLO®mat si viete zakúpiť, ale naši zákazníci radi využívajú prenájom na dohodnutú dobu za symbolickú sumu v pár desiatkach eur na rok.

reffilo

 

Ušetrite si čas aj starosti

Určite si všimnete aj rozdiel v čase, potrebnom na získanie spreja pripraveného na použitie. Celý proces napĺňania sprejovej dózy trvá menej ako 10 sekúnd. A teraz si zrátajte, koľko času zaberie opakované naskladňovanie/vykladanie hromady krabíc a samotných fliaš a ich následné hromadenie a vynášanie do kontajnera. S REFILLO®matom vám stačí pár 20 litrových bandasiek, alebo jeden 60 litrový sud, ktorá vám pri spotrebe troch sprejov týždenne vydrží rok.

 

reffilo2

Myslite na budúcnosť

Ďalším benefitom k tomuto všetkému môže byť aj príjemný pocit, že sa správate zodpovedne k nášmu životnému prostrediu a myslíte aj na ďalšie generácie šikovných majstrov ;)

Ušetríte tony jednorázovo použitých fliaš, ktoré síce v tom lepšom prípade idú na recykláciu, ale aj na tú sa míňa množstvo prírodných zdrojov. Tie vyhne, kde sa tavia kovy pri teplote min. 660 °C (hliník) či 1700 °C (železo), predsa tiež treba s niečím „vykúriť“.

 

Vyskúšajte ho naživo

Používanie REFILLO®matu je veľmi jednoduché, praktické no hlavne bezpečné. Systém má CE označenie, ktoré udáva záruku bezpečnosti pri používaní. Kódovaný systém zabraňuje produktom pred zmenou alebo ich zmiešaním.

Chceli by ste pred kúpou vidieť naživo, ako to celé funguje? Skompletizovali sme pre vás predvádzaciu vzorku REFILLO®matu, aby ste vedeli spraviť premyslené rozhodnutie. V prípade záujmu sa neváhajte obrátiť na svojho obchodného zástupcu.