Reinhold Würth o láske, umení a veľkých gestách

Fórum Carmen Würth v Künzelsau-Gaisbach

Fórum Carmen Würth v Künzelsau-Gaisbach bolo oficiálne otvorené pri príležitosti 80. narodenín manželky Reinholda Würtha dňa 18. Júla 2017. Toto konferenčné centrum a koncertovú halu v jednom navrhol David Chipperfield. Za menej ako dva roky vznikla budova s rozmermi 78 m x 82 m x 14 m, v ktorej sa nachádza miestnosť pre komornú hudbu s prvotriednou akustikou, ktorej kapacita je 600 hostí.

Zámerom ohľadom tejto investície spolu s menom, ktoré nesie, bolo vyjadrenie vďačnosti manželke Reinholda Würtha, za jej obdivuhodnú oddanosť. Obaja cítia, že ich čas na tomto svete sa pomaly napĺňa a práve táto budova by mala byť vnímaná ako spomienka na meno jeho manželky, ktorá za celé tie desaťročia venovala mnoho času a úsilia pomoci chorým a postihnutým.

“Osobne považujem za dôležité zaistiť, aby zamestnanci pociťovali vysoký štandard počas doby, ktorú strávili na pracovisku.” Reinhold Würth

Architektúra ako súčasť výtvarného menia je niečo, čo ho oslovilo a ovplyvňovalo počas celého jeho života. Veľmi skoro počas jeho 68 ročného pracovného pôsobenia si uvedomil, že je preňho dôležité nielen to, aby mali zamestnanci spoločnosti Würth zabezpečenú prácu v bezpečnom prostredí, ale aj to, aby čas na pracovisku strávili v kvalitných životných podmienkach. Samozrejme, mnoho zamestnancov pociťuje vyššiu kvalitu života na pracovisku, než doma.

Počas všetkých tých rokov bola táto myšlienka základom vzniku obchodných priestorov po celom svete, nie ako bezduchých obdĺžnikových krabíc, ale ako priestorov, ktoré sú príkladným odrazom industriálnej architektúry v danom období. Vo väčšine prípadov boli vyhlásené architektonické súťaže, ktorých súťažili poprední odborníci a profesori architektonických fakúlt.

"Architektúra je najverejnejším výtvarným umením zo všetkých. Každý môže popri nej prechádzať bez toho, aby musel platiť vstupné alebo čakať na otváracie hodiny." Reinhold Würth

Model firemnej budovy je tiež vyjadrením jej korporátnej kultúry, do ktorej patrí v našom prípade objektívnosť, tolerancia a určitá štedrosť spolu so záväzkom komunikovať našu vďaku zákazníkom, ktorých si ceníme rovnako, ako vynikajúco odvedenú prácu našich zamestnancov.

Fórum Carmen Würth poskytuje mestu Künzelsau a regiónu Heilbronn-Franken mnoho nových prvkov. Veľká Hala má kapacitu 2500 miest na sedenie. Vonkajší priestor pre koncerty pod holým nebom, ktorý je súčasťou fóra, má kapacitu 10 000 návštevníkov.

Krátko po veľkom otvorení sa tu konali hneď dve veľké udalosti pod holým nebom, a to koncert rappera CRO 22. júla a koncert hudobníka Stinga 23. júla 2017.

Do budúcnosti bude fórum Carmen Würth miestom pre akcie pre zákazníkov a dodávateľov spoločnosti WÜRTH, ako aj veľtrh, výstavy, firemné stretnutia, medzinárodné turnaje šampionátu v šerme, v ktorých má zastúpenie aj šermiarsky klub Würth Künzelsau, ale aj rôzne rockové a popové koncerty. Koncerty budú primárne zamerané na romantickú, vážnu ako aj súčasnú hudbu a budú sa pravidelne konať v koncertnej sále.

Fórum Carmen Würth má výhodnú polohu s pripojením na diaľnicu A6 Heilbronn-Norimberg. Výjazd Kupferzell je vzdialený len 8 kilometrov.

 

Carmen Würth

Carmen Würth
Narodená 18. júla 1937, manželka Prof. Reinholda Würtha. Angažovanie sa v oblasti sociálnej integrácie ľudí s mentálnym postihnutím je jej srdcovou záležitosťou. Spolu so svojím manželom Prof. Reinholdom Würthom založila v roku 1987 Nadáciu Würth, ktorá sa zameriava na podporu umenia, kultúry, výskumu, vedy a vzdelávania. V roku 2003 bola iniciátorkou otvorenia hotelovej reštaurácie Anne-Sophie v Künzelsau, kde sa ľudia so zdravotným postihnutím učia pracovné procesy v oblasti stravovania. Táto udalosť získala veľa pozornosti aj v médiách. Jej najnovším projektom je Kulturhaus Würth v Künzelsau s prezenčnou knižnicou Frau Holle. Carmen Würth bola ocenená mnohými oceneniami, vrátane Bundesverdienstkreuz am Band a čestného občianstva Technickej univerzity v Mníchove.