Otvor či závit v hardoxe? Žiadny problém

Vo výrobe sa vyskytnú aj situácie, pri ktorých bežné nástroje nestačia. Medzi takéto výzvy patrí napríklad situácia, keď potrebujete vyvŕtať otvor do veľmi tvrdého materiálu, napríklad pri výrobe lyžíc rýpadiel, pancierovania, poľnohospodárskych strojov a pod. Bežné vrtáky tu totiž nemajú šancu.

Riešením môže byť inovovaný špirálový vrták HSCO8 WN MAGMA. Vrták je legovaný až ôsmymi percentami kobaltu, čo mu dodáva vyššiu pevnosť a odolnosť. Jeho rezná geometria je vhodná na vŕtanie do veľmi tvrdých materiálov s pevnosťou až do 1550 MPa. Napriek vysokým nárokom vám vrták vydrží až dvakrát dlhšie ako vrtáky s bežnou povrchovou úpravou.

Ich pracovná časť je vylepšená viacvrstvovou povrchovou úpravou MAGMA (Ti + nitrid + AL), čo zabezpečuje dokonca až 9x vyššiu životnosť oproti vrtákom bez povrchovej úpravy. Zosilnené jadro zase zvyšuje odolnosť voči zlomeniu. Upínacia časť stopky je vybavená tromi frézovanými plochami pre lepší úchop. Navyše, vďaka samocentrovaciemu hrotu už nebudete potrebovať jamkár.

Takto si hravo poradíte s materiálmi ako napríklad hardox, nástrojové ocele, rýchlorezné ocele či pružinové ocele.

K dispozícii máme praktickú sadu 25 vrtákov, ale samozrejme si môžete objednať z každého rozmeru jednotlivo podľa vašich aktuálnych potrieb.

zavitniky zavitniky

Logickou otázkou po vyvŕtaní otvoru je, ako následne v tomto pevnom materiáli vyrezať závit? Aj na tento prípad máme v ponuke špeciálne závitníky na veľmi pevné materiály strojový závitník HSCo typ B a strojový závitník HSCo typ C. Oba typy majú jednu z najsilnejších povrchových úprav na trhu, ktorá má viacvrstvový dizajn s prídavnou klznou vrstvou. Tá zaisťuje mimoriadne nízke hodnoty trenia, nízku tendenciu k priľnavosti a optimálne odvádzanie triesky.

Zhotovenie otvorov a závitov v tvrdých materiáloch bude odteraz pre vás hračka!