Južný pól: zvedavosť, ktorá láka

Južný pól

Už 25 rokov posúva islandská firma Arctic Trucks hranice offroad cestovania, aby v tých najextrémnejších podmienkach sveta zabezpečila bezpečnosť pre polárne expedície. Firma Würth je už dlhé roky pri tom ako jej spoľahlivý dodávateľ a partner.

Už v osemdesiatych rokoch začali dvaja vynaliezaví Islanďania s prestavbami a úpravami offroad vozidiel, aby umožnili ľuďom na štyroch kolesách prístup aj do náročnejších terénov hornatej krajiny Islandu. Spočiatku išlo len o rozšírenie ponuky islandského dílera značky Toyota, avšak v priebehu desaťročí sa z neho stala samostatná firma - Arctic Trucks. Dnes je už medzinárodnou spoločnosťou, ktorá popri prestavbe vozidiel ponúka zvedavým turistom aj dobrodružné cestovanie nielen po horstvách Islandu ale aj do polárnych destinácií. Od roku 2008 sa Arctic Trucks okrem toho zúčastňuje každoročne rôznych expedícií a vedeckých projektov na Antarktíde.

S princom Harrym na južnom póle!
V roku 2013 sa projekt „Walking with the Wounded“ (preteky vojnových invalidov) postaral o senzáciu. Princ Harry s hercom Alexandrom Skarsgårdom a Dominicom Westom sa spolu s ďalšími 3 tímami vydali na cestu k južnému pólu. Hoci kvôli nepriaznivému počasiu museli organizátori preteky odvolať, všetkým tímom sa aj vďaka Arctic Trucks nakoniec podarilo dosiahnuť vytúžený cieľ. Každému, kto srší zvedavosťou a túžbou spoznávať, dnes ponúka Arctic Trucks šancu navštíviť odľahlé končiny polárnych oblastí. Na týchto cestách samozrejme nesmie chýbať vysoko kvalitné náradie a servisné prípravky Würth.