Pódiová horúčka

Pódiová horúčka

Spoločnosť Stage Entertainment produkuje muzikály na svetovej úrovni. Benjamin Neuen, manažér technickej produkcie, je zodpovedný za pódiové vybavenie a vkladá plnú dôveru do spoločnosti Würth ako svojho partnera pre techniku.

Divadlo, pódium, veľkolepé podujatia – budili odjakživa záujem mladého Benjamina Neuena. Rodáka z Hamburgu však nefascinoval dej na javisku. Technika okolo show ho zaujala a stále zaujíma natoľko, že sa jej venuje naplno.

12 hudobných divadiel v Nemecku

Ako manažér technickej produkcie v spoločnosti Stage Entertainment je Benny Neuen zodpovedný za nové, ako aj opätovné inštalácie hudobnej produkcie po celom Nemecku. Je ich niekoľko. Stage Entertainment pôsobí v dvanástich hudobných divadlách. Podieľa sa na legendárnych predstaveniach, ako napr. “Leví kráľ” v Hamburgu, “Blue Man Group” v Berlíne alebo “Tarzan” v Oberhausene.

 

Celková zodpovednosť za pripravenie pódia, nasvietenie a ozvučenie

Keď sa predstavenia premiestňujú na iné miesto, Benny Neuen a jeho tím sú zodpovední za pripravenie pódia vrátane všetkých technických prvkov. “Veľmi často je tu malý časový priestor na úpravu všetkých technických prvkov predstavenia. Musíme konať rýchlo a všetko mať rýchlo pripravené,” hovorí vysoký technický guru. Jeho práca zahŕňa prípravu pódia, osvetľovacej a ozvučovacej techniky. Preto musí ako technický supervízor manažovať tím expertov na techniku z každej oblasti.

Až 60 ľudí pracuje na dve zmeny pri príprave pódia na predstavenie. Posledný prípad bol v Štutgarte pri príprave vysoko oceňovanej filmovej adaptácie “Osobný strážca” v divadle Stage Palladium Theater. Ak k tomu pripočítame zhruba 120 ľudí z umeleckej branže, dostaneme celkový počet ľudí, ktorí sa na takejto produkcii podieľajú. Práve preto sú muzikálové lístky dosť drahé.

Würth garantuje kvalitu a spoľahlivosť – vo dne v noci

“Aby sme mohli garantovať absolútnu dokonalosť vzhľadom na rýchlosť v našej branži, potrebujeme partnerov, ktorí fungujú 24 hodín denne 7 dní v týždni presne tak, ako aj my,” vysvetľuje Neuen to, prečo sa spolieha na spoločnosť Würth už niekoľko desaťročí. “Nemôžeme si dovoliť žiadne zlyhania po kvalitatívnej stránke,” podčiarkuje Neuen a okrem dobrej kvality vyzdvihuje aj ďalšie kritérium spolupráce so spoločnosťou Würth, ktorým je vysoká rýchlosť doručenia. “Potrebujeme partnera, ktorý je schopný zabezpečiť dodávky z minúty na minútu, ak je to potrebné. Prostredníctvom služby Express Service nám to Würth umožňuje.”

 

 

V podstate to musí v hudobnom biznise fungovať tak, že do seba musí zapadať niekoľko ozubených kolies bez toho, aby nejaké poľavilo. Nezáleží na tom, či sú to ASSY® skrutky, lepiace pásky, ručné alebo elektrické náradie, prípadne chemické prostriedky od Würth-u: Stage Entertainment kladie nekompromisne dôraz na stálu vysokú kvalitu technických produktov, ktoré používa. Výsledkom tejto vysoko puntičkárskej práce sú technicky a umelecky jedinečné predstavenia, ktoré nám prinášajú emočné vyžitie a čisté potešenie po celej krajine. Najnovším príkladom je vysoko oceňovaná premiéra predstavenia “Osobný strážca” s Štutgarte.