Ošetrovanie vozidiel

Ošetrenie zvonku

Biznis autodielní sa mení. Konkurenčný tlak narastá a požiadavky sa neustále menia. Už dávno to nie je len o klasických službách a opravách. Ten kto hľadá spôsob ako zvýšiť príjmy svojho autoservisu a osloviť zákazníkov službami navyše, ponúka dnes aj profesionálny servis čistenia a ošetrenia vozidiel. Čo to všetko v sebe skrýva a ako na to?

1. Diagnostika a predpríprava

V prvom kroku je potrebné, aby ste zistili a zhodnotili stav zákazníkovho vozidla. Potom odstráňte všetky voľné časti, ktoré by pri čistení prekážali (rohože, náhradné koleso, poťahy sedadiel, rohož batožinového priestoru, príručné náradie, príp. samolepky...). Otvorte dvere, kapotu a batožinový priestor.

2. Ošetrenie na mokro

Nastriekajte na motor a disky kolies Základný čistič na vozidlá (obj.č. 0893 475) a nechajte chvíľu pôsobiť. Následne Vysokotlakovým čističom (obj.č. 0701 161 0) miesta dobre opláchnite. V prípade, že ešte nejaké nečistoty zostali, opakujte postup, prípadne použite kefu alebo špongiu a mechanicky silnú špinu odstráňte. Opláchnite následne karosériu znova pomocou Vysokotlakového čističa (obj.č. 0701 161 0) a nakoniec utrite dosucha. Na pánty, dverové vnútorné hrany, hrany na prednej kapote a kufri (ťažko prístupné miesta) aplikujte R1 Univerzálny čistič (obj.č. 0893 125 005) pomocou čistiacej pištole Tornador Gun (jednoduchým otočením kohútika ventilu na pištoli).

Čistič

3. Ošetrenie interiéru

Povysávajte celé vozidlo pomocou Priemyselného vysávača (obj.č. 0701 137 1) na vysávanie namokro i nasucho. Nezabudnite na strop v kabíne, použite Čistič interiérov (obj.č. 0893 033) a utrite ho utierkami MULTITEX® soft (obj.č. 0899 800 771). Čalúnenie a látky je potrebné vyčistiť pomocou Čističu vozidla FI (obj.č. 0890 120). Povysávajte ošetrené plochy a priestory ešte raz. Po uschnutí ošetrite všetky plastové časti, odporúčame napr. Sprej na čistenie a ošetrovanie interiéru vozidiel (obj.č. 0890 222 1), a takisto vyčistite vnútorné plochy skiel pomocou Aktívneho čističa skiel (obj.č. 0890 25). Na záver neutralizujte všetky zápachy v kabíne, resp. vzduch vydezinfikujte pomocou Refresh-O-mat HD prístroja (obj.č. NB6S 005 203) alebo s náplňami EVAPO® fresh alebo EVAPO® clean.

Čistič skiel

4. Vonkajšie ošetrenie

Zakonzervujte motor a priestor motoru s Ochranným lakom motora (obj.č. 0892 790). Lak vozidla odporúčame ošetriť politúrami. Následne suchú politúru postupne vyleštite. Všetky plastové diely s produktami na ošetrenie plastov a pneumatiky ošetrite penou na pneumatiky. Samozrejme treba vyčistiť aj čelné sklo. Pokiaľ je to nutné ošetrite aj disky kolies a výfuk s Lakom v spreji (obj.č. 0893 359 005).

Čistič motora

5. Konečné ošetrenie

Uložte späť rezervné koleso, gumové podložky a namažte všetky pánty. Doplňte kvapalinu do nádoby ostrekovača a vykonajte kontrolu všetkých prác pri dennom svetle.